Rekolekcje Ignacjańskie

 

W tym roku rekolekcje ignacjańskie odbędą się w Łodzi w budynku Wyższego Seminarium Duchownego. Będziemy tam mieć do dyspozycji 5 pokoi czteroosobowych, 27 pokoi dwuosobowych i 7 pokoi jednoosobowych (są już niedostępne na wszystkich turnusach). W WSD pokoje są znacznie większe niż dotychczasowe w Porszewicach, każdy pokój ma łazienkę, standard dobry. Seminarium dysponuje też niewielkim ogrodem na spacery, ale można też będzie korzystać z pobliskiego parku. Budynek mieści się przy ul. św. Stanisława 14 obok łódzkiej Kurii i katedry.

Terminy na lato 2021 (kliknij w wybrany termin, jeśli chcesz się zapisać,):

 

3 Tydzień: 11-17 sierpnia (brak miejsc)

4 Tydzień: 11-17 sierpnia (brak miejsc)

Fundament: 19-25 sierpnia (brak miejsc)

 

Koszt rekolekcji jest w formularzu, zawiera pełną opłatę z noclegiem i wyżywieniem. Ilość miejsc jest ograniczona.

Rekolekcje ignacjańskie należy odprawiać w odpowiedniej kolejności, rozpoczynając od Fundamentu, poprzez 1, 2, 3 i 4 Tydzień. Nie ma możliwości, żeby rozpocząć formację od innego Tygodnia. Całe rekolekcje są przeżywane w całkowitym milczeniu, bez telefonu i dostępu do sieci. Podczas rekolekcji przydzielany jest kierownik duchowy, z którym rekolektant ma jedną 15-minutową rozmowę dziennie. W planie dnia są 4 medytacje Słowa Bożego, ignacjański rachunek sumienia, konferencja, Eucharystia i Adoracja. Osoby, które chcą takie rekolekcje przeżyć:

1. Oświadcza, że zgadza się na rozmowę z kierownikiem duchowym;

2. Wyłącza telefon na czas trwania rekolekcji;

3. Zobowiązuje się do zachowania całkowitego milczenia;

4. Oświadcza jest w pełni zdrowa psychicznie lub, jeśli się leczy psychiatrycznie, ma podpisaną zgodę lekarza na odbycie takich rekolekcji;

 

W razie potrzeby służymy pomocą od poniedziałku do piątku pod nr 42-288-11-53. Można też pisać na adres: mocni.centrum@jezuici.pl.