Dzieła prowadzone przez nas

Dzieła prowadzone przez Mocnych w Duchu wzajemnie się przenikają i uzupełniają tworząc całość zarówno formacyjną, jak i ewangelizacyjną. Trzon każdego dzieła tworzą pracownicy Mocnych w Duchu, którzy odpowiadają za poszczególne sektory naszej działalności, a jednocześnie koordynują pracę wolontariuszy. W Fundacji Mocni w Duchu pracuje ok. 90 pracowników. Duchowość, którą propagujemy we wszystkich dziełach jest połączeniem modlitwy charyzmatycznej z duchowością ignacjańską.

Zespół muzyczny Mocni w Duchu

Zespół Mocni w Duchu jest zawodową drużyną ewangelizacyjną. Prowadzi rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje ignacjańskie oraz nagrywa płyty i głosi bardzo dobre konferencje. Zespół tworzy około 40 osób. Kierownikiem zespołu jest Inga Pozorska, która pełni tę funkcję od 1996 r. Członkowie zespołu należą do wspólnot charyzmatycznych współpracujących z naszą Fundacją, dlatego mamy spójną formację.

W zespole jest kilkanaście małżeństw, gdzie oboje małżonkowie posługują. Oprócz tego są oczywiście małżeństwa, gdzie tylko jedno z małżonków jest zaangażowane muzycznie. Do tego kilkunastu singli i osoby konsekrowane. Średnia wieku w zespole wynosi 35 lat. Sześć osób w tej drużynie ewangelizacyjnej jest zatrudnionych na etacie w zespole. Pozostali są wolontariuszami, którzy pracują w swoich zawodach, a w zespole posługują w ramach możliwości czasowych, biorąc urlopy w pracy. 

YouTube i Facebook

Prowadzimy własny kanał telewizyjny na YouTubie, który nazywa się "Mocni w Duchu", kanał dla dzieci "Mocni w Duchu Dzieciom", gdzie zajmujemy się formacją najmłodszych oraz kanał z transmisjami na żywo i retransmisjami "Mocni w Duchu Live".

Oprócz tego jesteśmy obecni w mediach społecznościowych, gdzie naszym głównym kanałem na Facebook-u jest "Zespół Mocni w Duchu".

Tworzymy teledyski, materiały ewangelizacyjne i formacyjne, programy dla dzieci, codzienne transmisje. Nad całością czuwa Nadia Zawi.

Szkoła

Prowadzimy Szkolę Podstawową im. św. Ignacego Loyoli oraz Punkt Przedszkolny. Wszystko mieści się w budynku przy ul. Żeromskiego 26 w Łodzi. Mamy dwustu uczniów. Szkołę cechuje indywidualne podejście do dzieci, dając im dużą ofertę zająć dodatkowych. Łączymy duchowość z profesjonalizmem pedagogicznym. Tworzymy wspólnotę wiary z rodzicami. Szkoła ma oddziały dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty są w języku angielskim. 

Msze święte z modlitwą o uzdrowienie

Każdego miesiąca w naszym kościele odprawiane są dwie Eucharystie z modlitwą o uzdrowienie. Gromadzimy się w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18:30 oraz w niedzielę, które poprzedza ten poniedziałek o godz. 17:30. Są to zawsze dwa dni obok siebie.
Wiele osób przychodzi na te Eucharystie z powodu choroby. Dziękujemy Bogu, że otrzymujemy liczne świadectwa uzdrowień fizycznych. Ale jeszcze więcej osób, podczas modlitwy, odkrywa żywego Boga. Z reguły w tym czasie kilku kapłanów czeka w konfesjonałach. Jest tak dużo chętnych, że spowiadają nawet dwie godziny.

Msze święte z modlitwą o uzdrowienie prowadzone są w kościele jezuitów od 1988 roku. Początkowo była to jedna Eucharystia w miesiącu. Jednak kiedy frekwencja urosła tak bardzo, że zagrażała bezpieczeństwu ludzi, w 2003 roku o. Józef Łągwa SJ podjął decyzję, że będą to dwie Msze święte - dzień po dniu. Od tego czasu bardzo się poprawił komfort modlitwy - w kościele jest dużo ludzi, ale nie ma ścisku. Od 2010 r. Eucharystie z modlitwą o uzdrowienie są transmitowane w internecie. Obecnie można w nich uczestniczyć na naszym kanale na YouTubie.

Dom Dziecka i Świetlica środowiskowa

Prowadzimy też działalność, która ma osobną strukturę prawną. Jest to Stowarzyszenie Mocni w Duchu. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Zatrudnia osiemnastu ludzi. Stowarzyszenie prowadzi świetlicę środowiskową. A Fundacja Mocni w Duchu prowadzi Dom Dziecka. Oba te miejsca noszą nazwę "Anielisko".
Nasz terapeutyczny dom dziecka jest jedynym w Łodzi. Dzieci, które przydzielane są przez sąd do naszej placówki są w trudnej sytuacji - z jednej strony są zakwalifikowane jako opóźnione w rozwoju, z drugiej strony rokują nadzieję, żeby wyjść z upośledzenia. W ten sposób np. dziecko, które nie mówiło, gdy trafiło do nas - po niecałym roku zaczęło mówić. Praca w naszym domu dziecka wymaga poświęcania dzieciom dużej uwagi. Dlatego też liczba dzieci jest niewielka. Możemy mieć maksymalnie siedmioro dzieci. W tym momencie mamy szóstkę. Dzieci trafiają do naszego domu dziecka po wyroku sądu.

Natomiast świetlica środowiskowa gromadzi dzieciaki z centrum Łodzi. Nasza praca polega na pomocy dzieciom, ale też na ścisłej współpracy z ich rodzicami i ich wychowawcami. W świetlicy mamy ponad trzydziestkę dzieci. Pomagamy dzieciom przejść do kolejnej klasy, uczymy odpowiedzialności, odwagi podejmowania decyzji. Świetlica jest też miejscem ewangelizacji dzieci - dbamy o spowiedź comiesięczną, uczymy modlitwy spontanicznej. Oprócz tego proponujemy dzieciom szereg zajęć ogólnorozwojowych - sportowych, plastycznych, motywacyjnych.

Wydawnictwo

Wydajemy własne książki, płyty oraz gadżety ewangelizacyjne. Wydawane przez nas książki są ewangelizacyjne i formacyjne. Mamy też dużą gamę książek dotyczących rekolekcji ignacjańskich. W ofercie wydawniczej posiadamy także bajki ewangelizacyjne oraz różne modlitewniki. Wydajemy kilka książek rocznie. Dyrektorem wydawnictwa jest Joanna Sztaudynger.

Bardzo ważne dla wydawnictwa są płyty muzyczne zespołu Mocni w Duchu. Wydajemy płyty audio nagrane w studio oraz płyty live. Sprzedaliśmy ponad 300 tys. egzemplarzy albumów muzycznych Mocnych w Duchu. Oprócz płyt muzycznych wydajemy także płyty z konferencjami, a także audiobooki.

Wydawane przez nas gadżety ewangelizacyjne dotyczą działalności zespołu Mocni w Duchu oraz programów ewangelizacyjnych dla dzieci. Mamy w ofercie koszulki, kubki, długopisy, opaski, smycze i wiele innych. Jako wydawnictwo realizujemy także zamówienia zewnętrze, które polegają na wydaniu książek na zamówienie - czyli osoba przekazuje nam materiały, a następnie wykupuje cały nakład książki.

Księgarnia

Nasze centrum prowadzi księgarnię katolicką.  Traktujemy ją często jako miejsce kontaktowe. To takie okno na świat - otwarte cały czas w ciągu dnia. Do księgarni przychodzą ludzie, którzy szukają. Możemy im wówczas zaproponować nie tylko książkę czy różaniec, ale także coś więcej np. modlitwę wstawienniczą, modlitwę o uzdrowienie lub rekolekcje odnowy wiary. 

Dom Miłosierdzia

Mamy Dom Miłosierdzia, w którym prowadzimy modlitwę o uwolnienie, terapię oraz kierownictwo duchowe. Fizycznie Dom Miłosierdzia to niezależny domek na terenie kościelnym, w którym jest osiem rozmównic. W tych pokojach spotykamy się z potrzebującymi ludźmi, aby udzielić im wsparcia zarówno w sferze duchowej, jak i w sferze psychologicznej.

SOS dla wspólnot

SOS dla wspólnot to druga drużyna ewangelizacyjna w naszym Centrum. SOS zatrudnia jedną osobę na pełnym etacie - Malwinę Kocot, która koordynuje pracę całego sztabu wolontariuszy. SOS prowadzi wszelkiego rodzaju warsztaty, skupienia, rekolekcje i seminaria dla wspólnot modlitewnych w Polsce i wśród Polonii. Drużyna SOS prowadzi w całości takie wydarzenia, ale w ekipie nie ma kapłana ani zespołu muzycznego. Terminy w SOSie są dostępne na kilka miesięcy do przodu. Jeśli macie jakąś trudność we wspólnocie lub widzicie konkretny brak, który trzeba uzupełnić - nasza drużyna SOS jest do waszej dyspozycji. Kontakt: mocni.formacja@jezuici.pl

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa

Cykliczne spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży. To dzieło, które powstało w 2015 roku. Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa to specjalny wieczór, raz w miesiącu, kiedy młodzi mogą mocno uwielbiać Boga. Spotkania odbywają się o godz. 19.00 w kościele Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Jest to wydarzenie wysokonakładowe - od profesjonalnego nagłośnienia po światła koncertowe w kościele. Muzycznie nad wydarzeniem czuwa zespół Mocni w Duchu. Spotkanie animują grupy młodzieżowe Młodość - lubię to oraz Efez.

Przez Uwielbieniową Łódź Ratunkową proponujemy młodym coś bardzo atrakcyjnego, odbywającego się w kościele, na co mogą zaprosić kolegów, nie wstydząc się przy tym braku profesjonalizmu. Zadaniem Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej jest wspieranie i wzmacnianie różnych działań na rzecz młodych, które prowadzimy regularnie podczas katechezy i pracy w parafiach. Często brakuje nam środków, aby zrobić coś profesjonalnie. Ten brak wypełniamy Uwielbieniową Łodzią Ratunkową.

Szum z Nieba

Nasz dwumiesięcznik wydawany był regularnie od roku 1992 do 2021, kiedy to zrezygnowaliśmy z formy drukowanej i elektronicznej. Obecnie Szum z Nieba przeniósł się do sieci i kilka razy w miesiącu artykuły są czytane przez lektora i wstawiane na nasz kanał na YouTube.

Szum z Nieba Podcast z założenia podejmuje dwa tematy - ewangelizacja i formacja. Z jednej strony ma prowadzić do spotkania z Bogiem żywym (ewangelizacja), z drugiej strony formuje członków ruchów charyzmatycznych. Porusza tematy: wzajemnych relacji, rozwijania charyzmatów, sposobów ewangelizacji. W Szumie z Nieba mówimy też o małżeństwie, zawsze jest też kilka bardzo dobrych świadectw. Jest to bardzo wygodna forma ewangelizacji, ponieważ udostępnienie podcastu to tylko jedno kliknięcie.