Rekolekcje Ignacjańskie

Ćwiczenia Duchowe składają się z kilku części: Fundamentu oraz czterech etapów zwanych Tygodniami. Pierwszym etapem Ćwiczeń Duchowych jest Fundament. Nie ma możliwości rozpoczynania formacji od I Tygodnia lub kolejnych Tygodni.

ZAPISY NA TERMINY LETNIE SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE. NA REKOLEKCJE ZIMOWE ZAPISY OTWORZYMY POD KONIEC SIERPNIA.

TERMINY LATO 2019 

Fundament: 10-16 maja (zapisy zamknięte)

Fundament: 30 lipca - 5 sierpnia (zapisy zamknięte)

IV Tydzień: 30 lipca - 5 sierpnia (zapisy zamknięte)

III Tydzień: 6 - 12 sierpnia (zapisy zamknięte)

Synteza: 6-12 sierpnia (zapisy zamknięte)

II Tydzień: 13 - 21 sierpnia (zapisy zamknięte)

I Tydzień: 22 - 30 sierpnia (zapisy zamknięte)

Fundament: 31 sierpnia - 6 września (zapisy zamknięte)

 

W odpowiedzi na zapis – zawsze wysyłamy automatycznie potwierdzenia na adres mailowy podany w formularzu. Brak potwierdzenia oznacza, że zapis nie został przyjęty. Wówczas prosimy ponownie wypełnić formularz lub skontaktować się z nami telefonicznie.

 

Rekolekcje ignacjańskie są to rekolekcje zamknięte. Wychodzić można tylko na spacery do ogrodu lub okolicznego lasu. Obowiązuje też całkowite milczenie, które ma sprzyjać wewnętrznemu skupieniu. Każdy uczestnik rekolekcji codziennie musi odbyć cztery medytacje. Na czym one polegają? W skrócie jest to rozważanie fragmentów Pisma Świętego w odniesieniu do własnego życia, według metody św. Ignacego. W planie rekolekcji jest też codzienna piętnastominutowa rozmowa z przydzielonym na ten czas kierownikiem duchowym, który ma pomóc we właściwym przeżywaniu modlitwy. Rekolekcje pozwalają każdemu stanąć twarzą w twarz z Panem Bogiem, bez pośredników.

Rekolekcje ignacjańskie organizujemy w Ośrodku Rekolekcyjnym w Porszewicach pod Łodzią.
Każdego roku odbywają się one latem, od końca lipca do początku września, oraz zimą – na przełomie roku. Mamy też jeden termin Fundamentu w maju. W prowadzonych przez nas rekolekcjach ignacjańskich bierze udział rocznie ok. 1200 osób.