• Wspólnota
  • Serce Jezusa
  • Duch Święty
pustynia1 serce2 golebica3

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. - Słowa dla Ciebie - o. Józef Kozłowski SJ

" Trudny jest ból obumierania, ale nie ma dobrych owoców, jeśli się nie zgodzimy na to, aby umarł w nas stary człowiek. "

Strona główna

Witaj na stronie wspólnoty modlitewnej W Sercu Jezusa. Nasza wspólnota należy do ruchu Odnowy w Duchu Świętym Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Spotykamy się w czwartki o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Ośrodka Odnowy w Duchu Św. w Łodzi ul. Sienkiewicza 60.

Nasze spotkania poprzedzają Msze Święte za wstawiennictwem Świętego Charbela odbywające się w kościele parafialnym o. Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus o godz. 18.00.

W każdy ostatni czwartek miesiąca (poza okresem wakacyjnym) odbywają się nabożeństwa z namaszczeniem olejami Świętego Charbela.

Wielbimy Boga – Ojca naszego, rozważamy słowa Jego Syna – Jezusa, poddajemy się działaniu Ducha Świętego. „Ćwiczenia Duchowe Św. Ignacego z Loyoli” i „Seminaria Życia w Duchu Świętym” o. Józefa Kozłowskiego SJ są nam w tym bardzo pomocne. Przychodzimy przygięci ciężarami współczesności, wychodzimy wyprostowani, z radością w sercu. Przychodzą starsi i młodsi, małżeństwa, osoby samotne.

Jeżeli przechodzisz obok, jeżeli wychodzisz z „Galerii Łódzkiej” po drugiej stronie ulicy i masz dosyć hałasu i szumu, jeżeli w pewnym momencie życia chciałbyś wyhamować, zatrzymać się, aby móc się przyjrzeć jak ono wygląda... przyjdź.
Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami i razem z pełną ufnością powiemy Bogu – Ojcu Najwyższemu: TAK !!!
Wtedy każdy dzień, nawet ten szary, będzie radosny i piękny. - SPRÓBUJ ...!


Bądź radością, którą widać na co dzień!

Począwszy od 7.03.2019 rozpoczął się cykl konferencji o. Zygmunta Kwiatkowskiego pt. Wielkopostne słuchanie orędzia Maryi z Akita. Zachęcamy do obejrzania minionych i zbliżających się transmisji:

Pobierz: Treść pierwszego posłania
otrzymanego rankiem 6.07.1973

Modlitwa Sług Eucharystii
Najświętsze Serce Jezusa, prawdziwie obecne w Najświętszym Sakramencie, poświęcam Ci całego siebie - ciało i duszę, dla całkowitego zjednoczenia się z Twoim Sercem, nieustannie ofiarowywanym na wszystkich ołtarzach świata, oddającym chwałę Ojcu i błagającym o nadejście Jego Królestwa. Proszę, przyjmij moją pokorną ofiarę. Użyj mnie, jak chcesz, na chwałę Ojca i dla zbawienia dusz. Najświętsza Matko Boża, nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Twego Boskiego Syna. Proszę, broń i ochraniaj mnie jako Swe ukochane dziecko. Amen